PRODEJ ELEKTRONICKÝCH SOUČÁSTEK BENEŠOV >
O nás Elektromobilita Bateriová úložiště Servis FVE Kontakt Blog

Elektromobilita

Nabíjecí stanice, maximalizace výkonu

Bateriová úložiště

Vyrovnávací kapacita 30kWh až 320kWh

Servis FVE

„Opraveno, hotovo, vyrábíte!“

Bateriová úložiště

Bateriová úložiště která vyrábíme se používají se dvou aplikacích.

Vyrovnávací kapacita pro malé nebo střední odběratele elektrické energie.

Používá se v místech kde zákazník distributora el.energie nechce nebo z důvodu technických limitů (například VN transformátor neumožňuje navýšit odběr) nemůže navýšit rezervovanou kapacitu.

Nejčastějším zákazníkem jsou nabíjecí elektromobilní stanice.

Pro tyto aplikace jsme vyvinuli modulární úložiště elektrické energie pro projekty elektromobility s možnou kapacitou od 30kWh do 320kWh. Úložiště energie se připojí paralelně s vnitřní sítí zákazníka.

Na rozpadovém místě, obvykle na NN straně distribučního transformátoru nebo za NN pojistkami areálu připojíme měřící zařízení, které průběžně vyhodnocuje odběr. Pokud dosáhne odběr 90% rezervované kapacity bateriové úložiště začne do vnitřní sítě dodávat chybějící energii a vyrovnávat deficit. V okamžiku kdy odběrová špička pomine, se chybějící energie do bateriového úložiště opět nabije.

Levnější alternativou nabíjení je nabíjení v době nízkého tarifu. Ekologickou variantou je pak nabíjení fotovoltaickou elektrárnou. I takové aplikace montujeme a dodáváme.

Vyrovnání krátkodobé odběrové špičky.

Dalším požitím bateriových úložišť jsou vyrovnávací stanice pokrývající krátkodobé odběrové špičky v distribuční síti, obvykle na úrovni VN. Obvykle je dodáváme zahraničním zákazníkům protože legislativa ČR díky svému nastavení použití podobných aplikací omezuje.

O nás Elektromobilita Bateriová úložiště Servis FVE Kontakt Blog
© 2023 NESKOM s.r.o pekar@neskom.com +420 602 328 542